KINESIOTAPING

 

Kinesiotaping je metoda využívaná ve fyzioterapii, sloužící k ovlivňování muskuloskeletární a Lymfatické soustavy.

Metoda spočívá v lepení elastických bavlněných pásek na postiženou oblast. Ty aplikujeme tak, že danou partii protáhneme, aby se propnula kůže, poté naneseme pásku bez napětí a jejím třením aktivujeme teplotně citlivé lepidlo. Po návratu partie do klidové polohy dojde ke zvlnění pokožky. Tím se pokožka nadlehčí, zvýší se intresticiální prostor a to má za následek zvýšené proudění lymfy a krve a sníží tlak na cévy, čímž urychlí proces hojení. Nalepená páska současně stimuluje speciální kožní receptory, následkem čehož se zvýší aktivita v dané tkáni, což proces hojení ještě umocňuje. Dále se využívá ke zpevňování nebo uvádění kloubů do správné polohy – v tomto případě se páska nanáší s předpětím, které je různé, v závislosti na konkrétní aplikaci.

JAK O TEJP PEČOVAT

S jakýmkoliv tejpem je třeba po nalepení zacházet velice opatrně. Do 3 hodin je náchylný na poškození. Po této době je možné se sprchovat, koupat, plavat, sanovat. Po umytí opatrně otírejte – pásku zbytečně nedřete ručníkem. Tejp pracuje 24 hodin denně za Vás – uzdravuje Vás !!! Proto se snažte o co nejdelší ponechání na těle, tzn. odchlypující kousky zastřihujte, popř. zalepte leukoplastí.

ALERGIE

 

Pokud zjistíte po nalepení tejpů , svědění pokožky které trva delší dobu, nebo pocítíte pálení , ihned mě prosím kontaktujte. Může se jednat o alergickou reakci a je nutné v tomto případě tejp sundat a udělat alergický test na jiný typ tejpů. Alergických reakci je malé množství, odhadem 1 z 50. Používam nejkvalitnější tejpy značky TEMTEX.

Tejpuji i děti a miminka. Pro takto malé děti používam velice specialní a jemné tejpy pro děti. Ovšem pro samotejpovaní když už jsi zakoupíte tejp například v Lidlu,… Počítejte že tejp nebude dobře držet, může se objevit kožní reakce a tejp neplní 100% funkci jako značkovy tejp který je prověřený. Dále pokud se rozhodne o tejpování doma, měli byste znát dobře anatomický systém těla, jelikož pro správnou funkci tejpů se lepí na určitý sval, některý tejp se natahuje na 25% další 50% v nějakých případech na 100%. Pokud se jedná o uvolnění svalů tak se tejp lepí bez tahu, podel svalů od jeho začatku až k uponu.

Kontakt

 Československé armády 219/24, 500 03 Hradec Králové

Kde nás najdete